Dárkové krabičky nelze zakoupit samostatně, pouze jako doplněk ke šperku.

Jak udržovat šperky z chirurgické oceli ?

chirurgická ocel

Chirurgická ocel je velmi pevný materiál, u které není potřeba zvláštní péče ani složitého čištění, každopádně také nevydrží všechno. 
Pokud jde o samotnou ocel, bez nalepených kamínků atd, bude Vaší jedinou starostí zabránit poškrábání povrchu. 

Chirurgická ocel je velmi oblíbená díky vynikajícím vlastnostem jako je pevnost,odolnost vůči korozi , oxidaci ,které jiné měkčí slitiny nemají.Další důvod rozšířenosti je i velmi výhodná cena ve srovnání s dražšími kovy jako je např. zlato či stříbro a dlouhodobý nestárnoucí vzhled.

Pro samotné čištění např. pokud vlastníte řetízek nebo náramek z čisté chirurgické oceli , postačí i pouhý ubrousek . Dále můžete ocelový šperk očistit pod vlažnou mýdlovou vodou a a poté utřít jemným hadříkem dosucha.

Pokud však jde o šperk ,který obsahuje lepené kamínky apod. Tyto šperky nikdy nenamáčejte v teplé vodě! Zpracování těchto šperků je obvykle provedeno lepením kamínků ke kovu, které by se mohly uvolnit, proto se vyhýbejte kontaktu s teplou vodou, párou a různými chemickými prostředky.

V případě ,že vlastníte šperky s lepenými kamínky , bude určitě lepší navštívit klenotníka , který Vám šperk vyčistí co nejopatrněji.

Pokud ještě žádný šperk z chirurgické oceli nevlastníte , můžete se podívat na Naši nabídku zde - Chirurgická ocel